Aktuality

"KAMZÍČATÁ Z PÄŤKY"

Členovia turistického krúžku "KAMZÍČATÁ Z PÄŤKY" sa pred veľkonočnými sviatkami rozhodli vymeniť bežný školský deň za chvíle strávené v nádhernej prírode Vysokých Tatier.

Návšteva Pavla Regendu na našej škole

Našu školu navštívil bývalý žiak, bronzový medailista ZOH v Pekingu PAVOL REGENDA.

Zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2022/2023

Vážení rodičia! ZÁPIS DETÍ DO PRVÉHO ROČNÍKA na školský rok 2022/2023 sa uskutoční od 01.apríla 2022 do 30. apríla 2022 v čase od 7.30 do 15.30 hod. Čítajte viac...

Marec - mesiac knihy

Už roky marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých.

PRÁVA DETÍ - piaty ročník školského kola

Už po piatykrát sa žiaci šiesteho ročníka zapojili do školského kola súťaže Práva detí. Na hodinách občianskej náuky si upevnili svoje vedomosti v oblasti práv dieťaťa prostredníctvom ilustrovanej knihy UNICEF Práva dieťaťa. Každý žiak si vybral ľubovoľné právo a ilustroval ho podľa vlastných predstáv.

Zbierka určená pre tím SDUSSHOR Kharkov

Aj naša škola reaguje na zbierku, ktorú organizuje HK Mládež Michalovce určenú pre tím "SDUSSHOR Kharkov" (19 chlapcov vo veku 14 a 15 rokov a 6 dospelých), ktorí sa po odohratí zápasov v rámci Karpatskej hokejovej ligy už nestihli vrátiť domov do Charkova, pretože sa na Ukrajine začala vojna. Čítajte viac..

Odporúčania rodičom pre zaradenie žiaka z inej krajiny do základnej školy

Рекомендації для батьків щодо зарахування учня з іншої країни до початкової школи.

Deň otvorených dverí

Základná škola, Školská 2, Michalovce pozýva predškolákov a ich rodičov na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční na Ranči Klokočina. Prečítajte si čo na vás čaká...

Dejepisná olympiáda

Dňa 09. 02. 2022 sa žiaci Tomáš Šanta, Timur Sobek zo 7. B. triedy a Jakub Dobiáš z 8.B triedy zúčastnili 14. ročníka okresného kola dejepisnej olympiády. Všetci traja sa stali úspešnými riešiteľmi. Tomáš Šanta získal krásne 2. miesto a postup na krajské kolo. Všetkým srdečne blahoželáme a Tomášovi držíme prsty.

Váženie biologického odpadu

Dňa 14. 2. 2022 sa v rámci Zelenej školy za prítomnosti vedúcej školskej jedálne a žiakov školy uskutočnilo váženie biologického odpadu z jedálne po obede. O výsledkoch a z nich vyplývajúcich opatreniach vás budeme čoskoro informovať.