Aktuality

48. ročník predmetovej olympiády v geografii

Dňa 03. 12. 2019 súťažili naši najlepší geografi v školskom kole 48. ročníka predmetovej olympiády v geografii. Žiaci predviedli svoje schopnosti v teoretickej a v praktickej časti.

Správna voľba povolania: Tvoja budúcnosť - Tvoja voľba

Dňa 27.11.2019 sa v priestoroch športovej haly GPH uskutočnila prezentácia stredných škôl v pôsobnosti KSK. Už názov akcie napovedá, aké dôležité životné rozhodnutie deviatakov čaká.

Európsky týždeň boja proti drogám na 1. stupni

Každoročne je tretí novembrový týždeň vyhlásený za ,,Európsky týždeň boja proti drogám.", ktorý je zameraný na problematiku drog a prevencie drogových závislostí.

Chcem byť sám sebou!

Pojem droga bol pôvodne používaný pre látku, ktorá ľudí liečila. Dnes sa droga stala látkou, ktorá ľudí ničí. A preto je lepšie niečo o nej vedieť, ako sa tváriť, že neexistuje.

Škola roka 2018/2019

Šikovnosť našich žiakov, úsilie pedagógov a podpora rodičov sa pretavili do krásneho úspechu -- 1.miesta v kategórii do 300 žiakov.

Projekt "Zberný dvor"

Školský klub detí v spolupráci so školskou knižnicou pripravil celoročný projekt inšpirovaný knihou spisovateľa Branislava Jobusa Zberný dvor, zameraný na triedenie a spracovanie odpadu.

Dopoludnie s reprezentantkami

V dňoch 6. -- 9. novembra 2019 sa stali Michalovce mestom Turnaja 6 krajín, kde sa stretli reprezentačné tímy ženského hokeja zo šiestich krajín.

Florbal aj medzi dievčatami

Za našimi chlapcami, ktorí vyhrali obvodové kolo vo florbale a zároveň sa stali víťazmi prvého kola SK Ligy vo florbale, nezaostávajú ani naše dievčatá.

Čo máme nové na škole?

Od septembra sa na škole mnoho vecí zmenilo - máme vynovenú šatňu, nové šatňové skrinky, nové tabule v 3 triedach a tiež nové vstupné dvere z prechodovej chodby do 4 pavilónov.

Plavecký výcvik vo 4. ročníku

Žiaci 4. ročníka od 15.10.- 29.10.2019 úspešne absolvovali plavecký výcvik pod vedením skúsených trénerov.